Enjoy the light, refreshing taste of fresh strawberries. Full of sweet, juicy flavor, they're a healthy snack or sweet addition to your favorite desserts. Strawberries are also a good source of Vitamin C, fiber and potassium.
- 1 lb fresh strawberries
- Full of sweet, juicy flavor
- Good source of Vitamin C, fiber and potassium
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$2.99
$2.99/lb
Seedless Red Grapes - Avg 2.25 Lbs, $4.48 avg/ea
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$4.48 avg/ea
$1.99/lb
Final cost based on weight
Hass Avocados - 1 Each, $0.69
Known for their dark green skin, large Hass avocados are full of creamy, nutty flavor. Essential for making fresh guacamole, you can also add chunks to salads or whip up some yummy avocado toast. To check if they're ripe and ready, give them a gentle squeeze. They should yield a bit to the pressure and not feel rock hard or mushy.
- 1 small Hass avocado sold individually
- Ripe when slightly soft, yet firm to the touch
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$0.69
Lime - 1 Each, $0.79
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$0.79
Seedless Green Grapes - Avg 2.25 Lbs, $4.48 avg/ea
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$4.48 avg/ea
$1.99/lb
Final cost based on weight
Mandarins Bag - 3 Pound, $4.49
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$4.49
$1.50/lb
Gala Apples - 3 Pound, $3.49
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$3.49
$1.16/lb
Blueberries - 1 Dry Pint (US), $3.99
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$3.99
$3.99/pt
Yellow Peach - Avg 0.50 Lb, $1.50 avg/ea
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$1.50 avg/ea
$2.99/lb
Final cost based on weight
Cantaloupe - 1 Each, $3.99
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$3.99
Honey Crisp Apple - Avg 0.60 Lb, $1.49 avg/ea
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$1.49 avg/ea
$2.49/lb
Final cost based on weight
Blackberries - 6 Ounce, $2.99
SCAN TO JOIN THE PANEL
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$2.99
$0.50/oz
Raspberries - 6 Ounce, $2.99
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$2.99
$0.50/oz
Mango - 1 Each, $1.29
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$1.29
Apples - 3 Pound, $6.99
APPLES WASH EXTRA FANCY, COATED WITH FOOD GRADE VEGETABLE AND/OR SHELLAC BASED WAX RESIN TO MAINTAIN FRESHNESS., GREAT SNACK ⋆ ADD TO SALADS ⋆ GOOD FOR SMOOTHIES, MEETS OR EXCEEDS US EXTRA FANCY, MINI SIZE: DIAMETER 2 1/2" INCHES, SWEET + JUICY
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$6.99
$2.33/lb
Granny Smith Apples - 3 Ounce, $4.99
2 1/2" IN.MIN., COATED WITH FOOD GRADE VEGETABLE WAX AND/OR SHELLAC BASED WAX TO MAINTAIN FRESHNESS, MEETS OR EXCEEDS U.S. EXTRA FANCY, POMMES
They may look like your average green grape, but there is nothing average about Cotton Candy grapes! Each bite tastes like your favorite spun-sugar treat. They are sweet and juicy with a hint of vanilla!
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$11.23 avg/ea
$4.99/lb
Final cost based on weight
Cotton Candy Grapes - Avg 2.25 Lbs, $11.23 avg/ea
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$11.23 avg/ea
$4.99/lb
Final cost based on weight
Crunch Pak Sweet Apple Slices - 14 Ounce, $4.49
Equals 1.3 pounds of whole apples. Our Story: Crunch Pak was founded over 20 years ago by long-time orcharding families in the heart of Washington's apple country. We wake up each morning surrounded by orchard covered hills and use our generations of experience to grow and select the delicious apples that go into each Crunch Pak bag. We developed sliced apples to bring something fresh, healthy and convenient to the snacking world. Our apples are an excellent source of Vitamin C, help with proper digestion, and are naturally gluten-free. At Crunch Pak, we know apples. Most of our fruit is grown in the finest orchards throughout the Wenatchee Valley, frequently called The Apple Capital of the World. And we're proud to bring them to you! Fruits & veggies more matters.
CRUNCH PAK
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$4.49
$0.32/oz
Grapefruit - 1 Each, $1.39
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$1.39
Red Delicious Apple - Avg 0.60 Lb, $1.19 avg/ea
Bright red with a creamy yellow flesh, Red Delicious apples are an all-time classic. Their mild, fresh flavor pairs perfectly with sweet or savory dips like chocolate sauce and peanut butter, or chop them up and add to your favorite salad.
- Red Delicious apple
- Mild flavor
- Bright red skin
- Classic apple to pair with chocolate or peanut butter for a quick snack
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$1.19 avg/ea
$1.99/lb
Final cost based on weight
Gala Apple - Avg 0.60 Lb, $0.83 avg/ea
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$0.83 avg/ea
$1.39/lb
was $1.19 avg/ea
Offer Valid: Sep 30th - Oct 28th
Final cost based on weight
Pineapple - 1 Each, $2.99
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$2.99
Lemons - 2 Pound, $3.99
Produce
SNAP EBT Eligible
Open Product Description
$3.99
$2.00/lb
Red Delicious Apples - 3 Pound, $3.99
COATED WITH FOOD GRADE VEGETABLE AND/OR SHELLAC BASED WAX RESIN TO MAINTAIN FRESHNESS, FRESH APPLES, MEETS OR EXEEDS US. EX. FANCY, WASH EXTRA FANCY